Lanový park SpideRS CENTRE

Lanový park SpideRS CENTRE se nachází v těsném sousedství Ski centra Říčky v Orlických horách. V lanovém centru Vám nabízíme zdolávání devíti okruhů. Jednotlivé okruhy jsou rozlišeny dle obtížnosti barevným značením. Pět okruhů je primárně zaměřeno na zdolávání lezeckých překážek a čtyři jsou na vyznavače adrenalinových sjezdů – gravitačních lanovek. Navíc pro děti menšího vzrůstu je připraven juniorský okruh. Nejmenší mohou, za dohledu doprovodu, pilovat lezecký um v miniparku, zde je i posezení přímo v centru dění a občerstvení.

Čeká Vás více než osmdesát překážek ve výšce až 16 m nad zemí, na ploše o rozloze cca 3500 m2, které jsou zhotoveny převážně z dřevěných prvků, kvalitních ocelových a nylonových lan. Každý spiderman se jistí na ocelovém laně připevněném ve výšce cca 180 cm nad překážkami. Ty jsou umístěny mezi plošinami ukotvenými na zdravých vzrostlých stromech, na základních okruzích s možností vyhnout se obtížnějším prvkům.Jediný limitující faktor Vašeho adrenalinového dobrodružství na lanech je z důvodu správného jištění minimální výška účastníka, a to 140 cm. Pro dětský okruh je nutná výška pouhých 110 cm a doporučená maximální 150 cm. Minipark je určen dětem od 3 let.

Naši instruktoři Vám pomohou se správným oblečením celotělových úvazků, vybaví Vás nezbytnou bezpečnostní přilbou, a především párem jistících prvků. Náležitě Vás proškolí a absolvují s každým cvičný trenažér pro osvojení základních bezpečnostních dovedností. Následně si již sami budete vychutnávat nezapomenutelné prožitky a pocit z překonání sebe sama.

Cyklisté mohou odložit své bicykly přímo v areálu do připravených stojanů. Pěší turisté k nám odbočí například na nedalekém Pěticestí či Mezivrší směrem na ski centrum a i pro ně je připraveno posezení a možnost občerstvit se v lanovém parku a přilehlém skirestu.